English German Italian Russian Ukrainian Swedish Latvian

Tūju apgriešana

Uzņēmums "Garden Academy” Baltic - tūju, krumu un koku apgriešana, veidošana, ārstēšanā: Rīgā, Jūrmalā, Jelgava un visā Latvijā.

 

Labdien! Mani sauc Ričards Bergers. Esmu meistars arborists un uzņēmuma līdzīpašnieks — nodarbojos ar darbu organizēšanu un tūju apstrādi jau vairāk nekā 25+ gadus. Mūsu kolektīva vārdā sveicinu Jūs mūsu mājas lapā. Mana personīgā lapa atrodas šeit.

 

Dzīvžogu un tūju apkalpošana. Tūju apgriešana, tūju veidošana, tūju topiars, tūju vainagu veidošana un remonts. Tūju remonts pēc bojāšanas ar sniega masu, tūju ziedkopu veidošana, dzīvžogā esošu tukšumu aizpildīšana. Tūju mēslošana un slimību ārstēšana, tīrīšana. Plēves uzstādīšana pret nezālēm. Dzīvžogu stādīšana
 

Mūsu uzdevums ir kvalitatīvi apgriezt, veidot un apcirpt tūjas, izmantojot Eiropas tehnoloģijas, kas ļauj panākt formu saglabāšanu līdz 1,5-2 gadiem. Eiropas tūju apgriešanas tehnoloģija balstās uz secīgiem griezumiem (7-10 uz metru) un īpašu zāģa naža griešanās stilu, kas ļauj apstrādāt tūju ziedkopas tā, ka tās savijās viena ar otru, veidojot blīvu sapītu kārtu (sk. bildi). Vienmēr veicam profilaktisko un apgriešanu pēc rādiusa. Pēc apgriešanas tiek veikta tūju mēslošana.

tuju apgriasna

Informācija par tūju topiaru apgriešanu atrodas sadaļā topiars. Vienmēr ar prieku iedzīvināsim jūsu drosmīgākās idejas par tūju un dažādu krūmāju veidu dzīvžogu formām, augstumiem un dizainu.

 

Tūjas teicami panes stumbru augstuma apcirpšanu un skuju veidošanu. Tām ļoti patīk plānveida laistīšana un priežu mizas frakciju izveidotais klimats piestumbra zonā. Tūju veidošana ir darbs ar skuju ziedkopām, kas prasa lielu precizitāti un darbu tikai ar labi uzasinātu instrumentu.

Rezultāta sasniegšanai mūsu speciālistiem ir labākais aprīkojums - profesionālie vācu firmas Bosch un zāģi ar dimanta nažiem, Eiropas un Krievijas meistaru daudzgadu pieredze un darba noslēpumi. Pēc tūju apgriešanas vai veidošanas mēs veicam galiņu apstrādi ar asām dārza šķērēm „pēc rādiusa”, kā arī tūju profilaktisko apgriešanu.

Atgriezumu novākšanas cenu mēs cenšamies iekļaut kopējā cenā, ļoti liela apjoma atgriezumu utilizācijas vērtība tiek aprunāta atsevišķi.

Tūju ikgadējā plānveida cirpšana paredz mazāku atgriezumu daudzumu, šajā gadījumā nocirpto skuju utilizācija tiek veikta bezmaksas. Gadījumā, kad ļoti sen netika apgriešana, atgriezumu tilpums var sasniegt līdz 30% no visa zaļās masas apjoma. Piemēram, ja dzīvžoga garums ir 150 metri, var būt nepieciešams pasūtīt 15 kubikmetru būvkonteineru vai noslēgt speciālo līgumu ar vietējiem utilizētājiem.

Mūsu atskaites klientiem.  Klients samaksā naudu, un pārējo mēs nodrošinām līdz pilnai gatavībai, turklāt nosūtām video un foto atskaites par paveiktajiem darbiem uz pasūtītāja WhatsAPP/Viber.

Tūju apgriešana
 

Kad apgriezt tūjas, pavasarī, vasarā, rudenī.

Tūju apgriešanas un veidošanas sezona sākas 5-10. aprīlī, bet beidzas, ņemot vērā vispārīgo klimata sasilšanu Latvijā, aptuveni 1.-15. novembrī. Silts novembris ļauj pagarināt tūju apgriešanas sezonu, jo nesasalusī zeme ļauj tūjām celt mitrumu no saknēm un veikt griezumu vietu aizdarīšanu ar sveķiem.

Vairākums dekoratīvo tūju šķirņu plantācijās veido ar speciālām mašīnām no jaunības, tādējādi tūjām piešķir stingras sākotnējās ģeometriskās formas. Pēc nopirkto tūju stādīšanas tās kādu laiku būs savās formās, bet laika gaitā jebkurai tūju šķirnei būs nepieciešama veidošana tās dekoratīva izskata uzturēšanai.
 

Ja neveikt tuju apgriešanu katru gadu, tām pazeminās imunitāte, skujas kļūst retākas, mainās to krāsa, augi neveido jaunus pumpurus, no kuriem ir jāizaug jauniem zariņiem dabisku iemeslu dēļ zaudēto zariņu vietā. Veselas tūjas skuju ziedkopas var izžāvēt ziemas vēji vai sadedzināt vasaras saule. Ja savlaicīgi nenogriezt bojātās skuju ziedkopas, tūjas var sākt patērēt pārāk daudz dzīves spēka atjaunošanai, kas novājina augus, tāpēc ieteicams veikt plānveida tūju apkalpošanu.  
 

Bojātie tūjas zari ne tikai bojā auga izskatu, bet var būt arī blakus stāvošo tūju inficēšanas avots, tāpēc to savlaicīga nogriešana ir priekšnosacījums visa dzīvžoga vai topiari dārza veiksmīgai audzēšanai.

Mūsu klienti. Apkalpojam vasarnīcas, privātus slēgta un atvērta tipa ciemus, teritorijas apkārt dzīvojamiem, biroju un tirdzniecības centriem.
Tūju apgriešana

Mūs aicina uz objektiem, kuros ir nepieciešams veikt tūju remontu, piemēram, pēc ziemas snigšanas, ledus lietiem un viesuļvētrām, jo mūsu arboristiem ir liela pieredze tūju un krūmāju vainagu remontā, sīkāk sk. šeit.
 

Standartā tūjām ir pieņemts piešķirt piramidālo, lodveida, kolonnas, daudzšķautņu formu. Turklāt, kā jau tika minēts iepriekš, vairākums tūju šķirņu prasa vainaga veidošanu – tās pašas piramīdas vai lodes formas piešķiršanu, citos gadījumos augiem draudz pārvēršanās par savvaļas augiem, krūmu vai „skaru”.

Kad sākt veidot tūjas?

Tūju veidošanu, apgriežot vainagu augstumā un platumā, sāk brīdī, kad tūjas sasniedz 1 metra augstumu. Bet pirmā veidošana notiek vēl agrāk - 0,5 metra augumā. Piemēram, kad viens vai vairāki zari kļūst garāki par pārējiem un sāk izstiepties pāri veidojama vainaga robežām. Tādus zariņus pēc to piedalīšanās tūjas vainaga veidošanā novērtēšanas, speciālists daļēji saīsina vai pilnīgi nogriež ar dārza grieznēm.

Nebaidieties apgriezt pārāk izstieptu vai nokaltušu tūjas galotni, jo veselīgie zari sāks saņemt vairāk barības, un tūja ar laiku izaudzēs jaunu galotni un atjaunosies. Tūju vainagu veidošana, apcērpot tās galotni, tiek izmantota vainaga sabiezēšanai. Gaidīt, kamēr tūja izaugs augstumā un neapgriezt galotni ir dārzkopja standarta kļūda, jo šajā gadījumā tūjas vainagam neizaug jaunie dzinumi platumā. Tūjas galotni nedaudz apgriezt ir nepieciešams vismaz reizi divos gados.

Tūju apgriešana

Tūju veidošanas instrumenti.

Tūju veidošanai vai apgriešanai būs nepieciešamas profesionālās dārza šķēres ar gariem asmeņiem, dārza grieznes, zāģi un profesionālās elektrošķēres. Pirmajā posmā mūsu arboristi veic tūju vainagu kopējo izmēru (kopējā forma) apstrādi ar elektrošķērēm. Pēc tam ar dārza grieznēm nogriež redzamus atsevišķus nodzeltējušos zarus, profilaktiskās apgriešanas ceļā nogriež liekus dzinumus un atkal veic apstrādi ar elektrošķērēm līdz ir sasniegts precīzāks rezultāts.

Ja darbu apjoms nav liels, privātais dārzkopis var apstrādāt savu dzīvžogu manuāli. Bet ja jūsu dzīvžoga garums pārsniedz 10-15 metrus, tad labāk vērsties pie speciālistiem, jo jūs varat neaprēķināt savus spēkus, turklāt, kvalitāte profesionāļiem vienmēr ir augstāka.
 

Kā pareizi apgriest tūjas dzīvžogu?

Tūju veidošana stimulē dzinumu augšanu un skuju ziedkopu kuplumu. Tūjas skuja vienmēr cero labāk, ja stādīšanas brīdī augam veikt sākņu apgriešanu. Tūju apstrādi pēc stādīšanas ir jāveic augstumā un jānogriež nevajadzīgie zariņi, kā tas tika aprakstīts augstāk.

Tūju apgriešana

Otrajā gadā pēc tūju stādīšanas tiek veikta tūju apgriešana vainagu turpmākai kupluma paaugstināšanai un veidošanas turpināšanai. Tūju sānzaru veidošanu veic, pat ja tūjas vēl nav sasniegušas vajadzīgu augstumu. Turpmākajos gados tūju veidošanai parasti ir atbalstošs un profilaktisks raksturs.
 

Tūju apgriešanas laiki – pavasaris, vasara un rudens.

Tūju veidošanu un apgriešanu pavasarī sāk agrajās dienās, kad nav sala. Atbalstošo veidošanu veic jebkurā no vasaras dienām. Rudenī sakarā ar vispārīgo klimata sasilšanu tūju veidošanu un apgriešanu var veikt līdz oktobra beigām un novembra pirmajai daļai. Analoģiskajos laikos veic visu tūju, tai skaitā rietumu tūjas, veidošanu. 

Vispārīgie tūju veidošanas noteikumi tūju īpašniekiem.

1. Tūju apgriešanu un veidošanu vienmēr sāka ar slimu un inokaltušu zaru nogriešanu. Ja tūjas ir vājas, ieteicams 2 nedēļas pirms apgriešanas veikt augu mēslošanu un bagātīgi laistīt. Šo noteikumu ievērošana ļauj burtiski atdzīvināt tūjas.

2. Pirms veidot sarežģītas formas tūju, to iezīmē ar virvi vai speciālo nomazgājamo krāsu. Iezīmēšanu ar virvi (dārza auklu) veic atbilstoši tās jaunas formas kontūrām, piesienot auklas galu pie tūjas galotnes.

3. Pēc apgriešanas tūjas nav nepieciešams smērēt ar potziedi. Bet, ja griezuma diametrs ir lielāks par 4-5 centimetriem, aizsmērēt stumbrus ar potziedi nekaitēs, bet tas nav kritiski.

4. Pastāv viedoklis, ka tūju veidošanu labāk veikt, kad ir apmācies laiks, jo saules stari veicina veidošanas laikā skarto skuju nokalšanu. Tādam uzskatam, protams, ir jēga, bet daudzu gadu veiksmīgas tūju veidošanas un apgriešanas prakse, kas veikta saulainā laikā, padara šo noteikumu par neobligātu, galvenais šeit ir tūju laistīšana un mēslošana pēc apgriešanas vai veidošanas.
 

Lodveida tūjas veidošana.

Kā mēs jau stāstījām, daļa dekoratīvo tūju šķirņu no paša sākuma patstāvīgi aug lodveida formā, bet ar laiku augs pārveidojas par krūmu, ja tā forma netiek uzturēta ar plānveida veidošanu. Lodveida tūja viegli pārnes veidošanu, un veikt to ir ieteicams katru gadu. Plantācijās augošu tūju veidošanu veic plānveida ik pēc 1,5-2 mēnešiem.

No apaļas tūjas mūsu uzņēmuma arboristi pēc pasūtījuma izveidos kvadrāta, trijstūra, ovālo un citas formas. Vienu no šādu darbu piemēriem sk. zemāk.

Dažreiz lodveida tūja ir smaragda šķirnes veidošanas rezultāts, bet var tikt izmantota arī jebkura cita šķirne. Lodveida tūjas veidošana no smaragda tūjas notiek vairāku gadu laikā, turpmākajos gados ir nepieciešama tūjas vainaga izveidotās formas uzturēšana.

Tūju apgriešana

Tūju topiara veidošana.

Topiars, jeb topiari, ir dzīva arhitektūras skulptūra, kas veidota no dzīvām tūjām. Topiari skulptūrām var būt cilvēka, dzīvnieka, automašīnas forma, bet pēc pasūtījuma dažu gadu laikā mūsu firmas speciālisti var piešķirt jūsu tūjām pilnīgi jebkura objekta kontūras, izmantojot savilcējus un stiepļu karkasus. Kopumā topiara figūras taisa ne tikai tūjām, bet arī daudziem citiem dārzu un parku augiem, piemēram, lapu kokiem. Topiara veidošana ir dzīvais mākslas darbs. 

Informācijai: topiars, retāk topiari, ir koku un krūmāju figūru veidošana. Viena no vecākajām dārzu un parku mākslām. Topiara meistari var piešķirt augiem dažādas formas, piemēram, dzīvnieku, arhitektūras būvju, cilvēku figūras utt. Angļu vārds „topiary” radās no sengrieķu “τόπος” – “vieta”. Tas nozīmē zīmējumu vai izdomātās figūras ainavām. Latīniski vārds “topiarius” nozīmēja „dārznieks”, “topiaria” – “dārzkopības māksla”.
 

Tūju apgriešana

Topiara figūras var iegūt no pieaugušā koka un var speciāli izaudzēt tūjas topiari karkasā. Turklāt, pašu topiari karkasu jūs varat iegādāties veikalā vai pasūtīt pie skulptora. Standarta topiari karkass ir izgatavots no stieples. Gatava topiari karkasa izmantošana ļauj ātri iegūt formu, topiari precīzu rezultātu.

Pēc karkasa uzstādīšanas noteiktā vietā notiek tūju stādīšanas vietu iezīmēšana. Pēc tam karkass tiek noņemts un sākas tūju stādīšana. Karkasu uzmanīgi uzvelk uz tūjas, ja stādīšanas blīvums ir augsts. Ja nepieciešams, var izstādīt vairākus augus tuvu viens otram. Pēc tam karkass tiek fiksēts uz zemes. Pakāpeniski tūju zaļa masa izaugs un aizņems visu metāla karkasa tilpumu, nevajadzīgai tiek nogriezts, un beigās topiara figūra pieņems pareizas kontūras. Tūjas topiarа veidošana aizņem vairākus gadus. Tūju topiari veidošanas laiku ilgums ir laikam vienīgais mīnuss šajā mākslas veidā. 

Tūjas spirālveidošana.

Tūju spirāles veidošana ir populāra! Lai izveidotu spirāles figūru, izmanto piramīdas vai kolonnas šķirnes tūju, bieži par pamatu ņem smaragda šķirni. Pirms veidot spirāli no smaragda tūjām, izpēta, cik pievilcīgi ir to stumbri un cik zaraini ir vainagi.

Profesionāla acis redz tūjas vainagu gandrīz cauri. Topošo vilni un līkumus atzīmē uz vainaga ar auklu, tad pakāpeniski nogriež nevajadzīgus zariņus, bet pašu stumbru ar nazi tīra no celmiņiem. Pasūtīt tūju topiara veidošanu, tūju apgriešanu un veidošanu, tūju vainagu remontu, tūju mēslošanu, tūju tīrīšanu, kā arī saņemt bezmaksas konsultāciju jūs varat mūsu mājas lapā. Piezvaniet galvenajam meistaram-arboristam pa tālruni +371 28 29 7777 (WhatsAPP/Viber). Būs ērtāk, ja jūs uzreiz atsūtīsiet savu tūju fotogrāfijas uz WhatsAPP/Viber.

Klienti jautā

Pareiza dzīvžoga platuma un augstuma proporcija, veicot apgriešanu

Lai tūju vai krūmāju dzīvžoga lejasdaļa nekļūtu reta, to var veidot platāku. Tomēr pastāv Eiropas tūju un krūmāju apgriešanas tehnoloģijas (princpi), kas sniedz iespēju uzturēt gan augšējo, gan apakšējo dzīvžoga daļas vienotā izmērā. Tas tiek paveikts, pateicoties īpašai zariņu savīšanai paklājā (gan manuāli, gan ar zāģa nazi, veicot īpašas savījošas kustības). Citos gadījumos dzīvžogs ir jāveido tādā veidā, lai palielinoties augstumam uz 1 m, tā platums no visām malām samazinātos par 10 cm (no malas šāda sašaurināšanās uz augšu nav pamanāma). 

Vai drīkst izmantot apgrieztos tūju dzinumus vai skujas mulčosanai?

Tūju apgriešanas vai veidošanas procedūru laikā apgrieztās skujas ir jāsavāc un jāutilizē vai arī jānodedzina uz vietas.

Pamatojums: apgriezumi un skujas var kļūt par slimību perēkli un kaitēt veselām tūjām un dzīvžogam.

Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 0,5 m 0.75 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 1,5 m 1.70 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 2,5 m 2.00 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 3,0 m 3.00 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 4,0 m 5.00 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 5,0 m 7.00 Eur
Tūju apgriešana un dzīvžoga apgriešana ar augstumu līdz 6,0 m 8.00 Eur

*Precīza cena tiek noteikta pēc foto vai video. *Piezīme - tūju apgriešanas cena ir atkarīga no vainaga augstuma un dziļuma (platuma), no stumbru diametra un apgriešanas šķautņu skaita, kuras pasūta klients.

Kontakti
  • ℹ Laipu 5, Jūrmala, LV-3001 ℹ Berģi ℹ Saulkrasti ℹ Valmiera ℹ Jekabpils ℹ Daugavpils ℹ Jelgava ℹ Dorf 127, Finkenberg, Austria, A-6292
  • +371 28 29 7777, 29 68 3333
  • +43 6767 43 6009 lv/de/ru/eng/se
  • aiskido@gmail.com
Darba laiks
Darba dienās
6.30 - 23.45.

Sestdienās
6.30 - 23.45

Svētdienās
6.30 - 23.45
Apmaksa
Mūsu partneri
  • Stādaudzētava Blīdene
  • “Pīlādži”
  • Zaļenieku kokaudzētava
  • Kokaudzētava „Bulduri”
  • Kokaudzētava Baltezers
  • Европейский совет по уходу за деревьями
1
Nosūtiet ziņu arboristam uz WhatsAPP, nospiežot šo pogu. TIEŠSAISTĒ 00-24⌚