Uzrakstiet atsauksmi
English German Italian Russian Ukrainian Swedish

Tūju veidošana

Tūju formu veidošana un vainagošana.

Tūju formu veidošana ir vainaga izveide. Vainaga struktūru veido zariem, atzarojumi un skuju ziedkopas. Vainaga struktūru veido trīs zaru veidi:

 1. Vadzari un sānzari (karkasa un gabarītu zari);
 2. Atzarojumi (karkasu aizpildošie zariņi); 
 3. Trešais zaru veids ir burtiski lieks.

Ar trešo zaru veidu saprot dzinumus, kas atņem sulu, kas nāk no saknēm uz skujām, un/vai pārāk sabiezina vainagu un bojā tā struktūru.

формирование туй услуга

Vainagošana - tā ir tūju vai dzīvžogu noteikto gabarītu un izmēru veidošana (ar pakāpeniskās tuvināšanas metodi) un ar tai sekojošu profilaktisko apgriešanu, kuras laikā tiek nogriezti otrais un trešais zariņu veidi.

Формирование туй

Tūjai augot augstumā un platumā, tiek veiktas procedūras tās noturēšanai vajadzīgos gabarītos un izmēros, kā arī otrā un trešā zariņu veida izgriešana (profilaktiskā apgriešana). Tātad tūju formu veidošana sākas jau "bērnībā" un beidzas pēc 1-2 gadiem, kad tūja sasniedz savu uzdoto augumu vai platumu.

Detalizēts raksts par tūju formu veidošanu ir publicēts šeit.

Klienti jautā

Kādi ir vainagošanas veidi?

Kokaugu vainagošanas veidi: veidojošā, profilaktiskā un atjauninošā.

Koku veidošana un apgriešana ir dzinumu saīsināšana pirmajā gadā, vainaga dzinumu veidojošā apgriešana pēc izveidotās formas, profilaktiskā apgriešana (nokaltušu zaru nogriešana); zaru apgriešana un atzarošana aerācijas (gaisa caurlaidības) uzlabošanai; vecu koku atjaunināšana, imunitātes paaugstināšana.

Apgriešana var būt vāja, mērena un stipra. Tās pakāpe ir atkarīga no auga veida, vecuma, vainaga stāvokļa. Vāja apgriešana, jeb dzinumu nokniebšana (ne vairāk par 25-30% no ikgadējā pieauguma, par 2-3 pumpuriem) tiek veikta jauniem augiem. Starp vecu un jaunu griezumu ir jāatstāj 6-10 cm garus dzinumi.

Mērena apgriešana un zaru saīsināšana līdz 50% no garuma tiek veikta vecāka vecuma kokiem, kad zaru augšana pakāpeniski kļūst vājāka, vainaga sabiezēšana tiek pārtraukta, stiprāki jaunie pumpuri sāk attīsties dzinumu galos. Rezultātā augšējie dzinumi pagarinās, lapas kļūst lielākas, vainags blīvāks.

Stipra apgriešana līdz 60-75% no garuma tiek veikta tikai ātri augošiem kokiem, tādiem, kā apse. Veicot šādu apgriešanu balzamiskai apsei, novēro dzinumu aktīvu augšanu pa vainaga perifēriju, palielinās lapu izmēri. Ja neveikt koku apgriešanu, vai veikt mērenu apgriešanu vainags ātri kļūst retāks, apakšējie zari atmirst.

Koku apgriešanu veic pavasarī pirms veģetācijas (sulas kustības) sākuma - februāra beigās-marta sākumā. Rajonos ar maigu ziemu koku veidošanu var veikt arī rudenī pēc lapkriša. Koku vainagu veidošanas periodiskums ir atkarīgs no to augšanas ātruma. Ātri augošajiem koku veidiem apgriešana tiek veikta katru gadu, lēni augošajiem reizi 2-3 gados.

Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 0,5 m 50.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 1 m 70.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 2 m 150.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 2,5 m 280.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 3 m 350.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 5 m 550.00 Eur
Tūju veidošana un dzīvžoga veidošana ar augstumu līdz 6 m 750.00 Eur

*Precīza cena tiek noteikta pēc foto vai video. *Piezīme - tūju apgriešanas cena ir atkarīga no vainaga augstuma un dziļuma (platuma), no stumbru diametra un apgriešanas šķautņu skaita, kuras pasūta klients.

Kontakti
 • ℹ Laipu 5, Jūrmala, LV-3001 ℹ Berģi ℹ Saulkrasti ℹ Valmiera ℹ Jekabpils ℹ Daugavpils ℹ Jelgava ℹ Dorf 127, Finkenberg, Austria, A-6292
 • +371 28 29 7777, 29 68 3333
 • +43 6767 43 6009 lv/de/ru/eng/it
 • aiskido@gmail.com
Darba laiks
Darba dienās
6.30 - 23.45.

Sestdienās
6.30 - 23.45

Svētdienās
6.30 - 23.45
Apmaksa
Mūsu partneri
 • Stādaudzētava Blīdene
 • “Pīlādži”
 • Zaļenieku kokaudzētava
 • Kokaudzētava „Bulduri”
 • Kokaudzētava Baltezers
 • Европейский совет по уходу за деревьями
1
Nosūtiet ziņu arboristam uz WhatsAPP, nospiežot šo pogu. TIEŠSAISTĒ 00-24⌚