English German Italian Russian Ukrainian Swedish Latvian

Tūju topiars

Tūju topiars.

 

Cilvēces vēlēšanās darīt visu ātrāk un kvalitatīvāk ietekmēja arī topiari mākslas tehnoloģijas.

Pastāv 3 topiari veidošanas metodes:

 1. izmantojot gatavas stiepļu formas un karkasus;
 2. izgriežot topiari figūras no jau esošām tūjām, krūmājiem un kokiem (šeit ir jāpiebilst, ka izpildes laiks varētu aizņemt sakot no dažām stundām līdz dažām dienām pirmajā piegājienā; līdz pat dažiem gadiem gala figūras izveidošanai;
 3. vainaga un topiari veidošana lieliem kokiem var aizņemt 5 piegājienus 2-3 gadu laikā; bet sarežģītas, (piemēram, daudzpakāpju) formas veidošanas gadījumā var būt nepieciešami 5-10 gadi. 

Topiara veidošanas metode Nr.1

Topiari figūra tiek veidota uz gatava metāliskā karkasa pamata,  kas sniedz iespēju jebkuram dārzkopim, kuram ir laiks, pieredze, pacietība, neatlaidība, izveicība un instrumenti, izveidot savu mākslas darbu.

Gatavus topiari karkasus var iegādāties specializētos dārzkopības veikalos. Ir ieteicams izvēlēties nelielu gabarītu figūru, bet izteiksmīgu formu. Skulptūras karkasa izmēram ir harmoniski jāiederas tās uzstādīšanas vietā.

Топиар туй Москва услуга

Topiari figūru karkasi tiek izgatavoti no metāliskās stieples ar diametru 2-3 mm. Paši karkasi pēc sava izskata līdzinās šūnu struktūrai ar 10-15 centimetru šķērsgriezumu, lai dārznieks caur šūnu atvērumiem varētu iekļūt iekšā. Turklāt pati figūra var būt veidota no vairākām daļām, un tai var nākt klāt nosedzošs vāks. Pēc karkasa uzstādīšanas paredzētajā vietā dārznieks apvelk kontūras, tad noņem karkasu un sagatavo atzīmēto teritoriju augu stādīšanai. Pēc mēslojumu vai speciāli sagatavotu zemes maisījumu iestrādes tiek iezīmētas un izveidotas stādīšanas vietas un tiek veikta augu stādīšana. Pēc tam virs šiem augiem tiek uzstādīts karkass (katrs savā stādīšanas vietā). 

 

Par figūru aizpildošiem augiem lieliski derēs zaķkāposti, akmeņlauzīte, čīkstene, zeltene, efeja, vīnkoks. Veidojot topiari no stīgojošiem augiem, dzinumi tiek sadalīti gar karkasu un pieķerti ar saspraudēm vai plastmasas siksniņām. Nepieciešamības gadījumā plastmasas konteineri ar augiem var tikt piestiprināti tieši pie karkasa stieples (t.i. faktiski karāties gaisā, nevis būt uz zemes). Karkasa topiari kopšana paredz regulāru laistīšanu un mēslošanu, apgriešanas un veidošanas procedūras.

Топиар туй Москва

Pirms ziemas perioda topiari figūras ieteicams aizsargāt pret sniegu (piemēram, uzlikt uz tām koka kārbu, nosiltināt ar salmiem vai izmantot speciālu aizsegu, kā fotogrāfijā).

Topiari tehnika Nr. 2

Procedūra sākas ar koku vainaga, zariņu un stumbra izpēti. Meistars burtiski skatās cauri augam un, ievietojot vajadzīgas figūras tēlu auga ķermenī, cenšas ieraudzīt katru elementu un zariņu to atbilstošajās vietās. Tiek veikta pirmā figūras iezīmēšana ar dārza grieznēm, tad meistars atzīmē galvenās šķautnes un, piesienot virvi, pievelk un sasien vajadzīgus zariņus, pēc kā tiek veikta lieko zariņu izgriešana, arvien vairāk iedziļinoties auga ķermenī. Топиар туй Москва

Bieži vien pirmajā procedūras posmā meistars veido tā saucamās "starpposma figūras", lai no tām varētu pāriet pie gala formām. Piemēram, lodveida formas veidošana var tikt īstenota caur kvadrātveida formu, kurai vēlāk tiek nogrieztas šķautnes (stipra apgriešana ar elektrošķērēm).

Топиар туй Riga

 

1. Sarežģītības klases tūju topiari 10.00 Eur
2. Sarežģītības klases tūju topiari 25.00 Eur
3. Sarežģītības klases tūju topiari 60.00 Eur
4. Sarežģītības klases tūju topiari 125.00 Eur
5. Sarežģītības klases tūju topiari 205.00 Eur

*Precīza cena tiek noteikta pēc foto vai video. *Piezīme - tūju apgriešanas cena ir atkarīga no vainaga augstuma un dziļuma (platuma), no stumbru diametra un apgriešanas šķautņu skaita, kuras pasūta klients.

Kontakti
 • ℹ Laipu 5, Jūrmala, LV-3001 ℹ Berģi ℹ Saulkrasti ℹ Valmiera ℹ Jekabpils ℹ Daugavpils ℹ Jelgava ℹ Dorf 127, Finkenberg, Austria, A-6292
 • +371 28 29 7777, 29 68 3333
 • +43 6767 43 6009 lv/de/ru/eng/se
 • aiskido@gmail.com
Darba laiks
Darba dienās
6.30 - 23.45.

Sestdienās
6.30 - 23.45

Svētdienās
6.30 - 23.45
Apmaksa
Mūsu partneri
 • Stādaudzētava Blīdene
 • “Pīlādži”
 • Zaļenieku kokaudzētava
 • Kokaudzētava „Bulduri”
 • Kokaudzētava Baltezers
 • Европейский совет по уходу за деревьями
1
Nosūtiet ziņu arboristam uz WhatsAPP, nospiežot šo pogu. TIEŠSAISTĒ 00-24⌚